Play

Powtórz

1

Powtórz raz

wszystko

Powtórz wszystko

Seks - złoty środek na wszystko
20 Wrzesień 2017, 14:42

Seks - złoty środek na wszystko

Seks - złoty środek na wszystko

Seks złotym środkiem? Owszem! Zarówno w związku, jak i w niezobowiązującej relacji, potrafi zdziałać cuda. Oprócz spełnienia w sferze erotycznej, zbliżenie fizyczne dobroczynnie działa również na nasz organizm, psychikę i relacje z innymi.

Seks a zdrowie

Mało kto wie, że podczas przeciętnego stosunku spalamy od 200-500 kalorii. Ponadto, chwile uniesień modelują naszą sylwetkę, angażując do pracy WSZYSTKIE partie mięśni (im więcej pozycji, tym więcej części ciała jest zaangażowane).

Ważnym leczniczym aspektem seksu jest niwelowanie stresu. Udowodniono, że osoby regularnie uprawiające seks lepiej się wysypiają i rzadziej denerwują.

Podczas zbliżenia fizycznego w organizmie wytwarza się tzw. hormon DHEA, zwany inaczej hormonem młodości. Dzięki niemu kochankowie wzmacniają swój układ odpornościowy i sercowo naczyniowy, natomiast panie unikają tym samym uciążliwych napięć przedmiesiączkowych.

Seks a relacja

Z medycznego punktu widzenia warto nadmienić, że seks rozpala do czerwoności nasz układ hormonalny. Dzięki temu poprawia się nasze nastawienie i samopoczucie. Udowodniono, że osoby regularnie uprawiające seks są bardziej towarzyskie i zadowolone z życia.

Na początku relacji damsko-męskiej seks jest czymś zakazanym i rozbudzającym wyobraźnię. Na pierwszych etapach znajomości jest on wręcz nierozerwalnym elementem i źródłem szczęścia zakochanych. Po kilku latach związku w każdej z relacji dochodzi jednak do pewnych przyzwyczajeń.

I właśnie wtedy część związków popełnia ogromny błąd - zapomina o tym, co jeszcze niedawno sprawiało im tak wielką przyjemność. Zapominamy o czułościach i nieprzespanych nocach, ślepo skupiając się na sprawach doczesnych.  

Nie jest to jednak scenariusz każdego związku. W chwili kryzysu w związku przypomnijmy sobie, co jeszcze tak niedawno podniecało nas w partnerze, jak wyglądały spędzone razem wieczory. Choć seks nie jest najważniejszym elementem związku, mimo wszystko jest bardzo istotny. Partnerzy zachowują wtedy prywatną przestrzeń, do której nikt inny nie ma dostępu.

Ponadto podczas regularnych zbliżeń fizycznych zachowujemy poczucie atrakcyjności zarówno ze swojej strony, jak i ze strony partnera. Umacniamy również naszą miłość, zauroczenie i więź.

Seks a rozmowa

Każdy z nas ma inny temperament, inne fantazje i marzenia erotyczne. By idealnie się dopasować, warto po prostu rozmawiać. Wszystkie powyższe właściwości - zarówno zdrowotne, jak i budujące relację, będą działać tylko wtedy, gdy będziemy odczuwać satysfakcję ze zbliżeń z partnerem.

Jeśli więc jest coś, czego ukochany/a nie robi - a mógłby, albo np. powinien robić coś inaczej – nie bój się i powiedz o tym. Przecież osoba, z którą decydujesz się zbliżyć, ma być twoim partnerem nie tylko w sypialni, ale przede wszystkim w życiu. Szczerość i zaufanie to warunki udanego związku.


Komentarze (0)

Czy podoba Ci się strona?

Czy chcesz podzielić się stroną ze znajomymi?