Play

Powtórz

1

Powtórz raz

wszystko

Powtórz wszystko

Seks na pierwszej randce - wypada czy nie wypada?
20 Wrzesień 2017, 14:34

Seks na pierwszej randce - wypada czy nie wypada?

Seks na pierwszej randce - wypada czy nie wypada?

Seks na pierwszej randce? Dlaczego by nie - stwierdzi z pewnością większa część męskiego społeczeństwa. Panie natomiast, w tej sytuacji, to z reguły zatwardziałe przeciwniczki. Dlaczego? Bo nie wypada, bo mężczyzna straci szacunek, bo pokażemy się od złej strony… Argumentów za i przeciw jest całe mnóstwo, jednak czy istnieje jedna, uniwersalna prawda na ten temat?

Kiedyś zupełnie nie do pomyślenia, a dziś? Czasy się zmieniły, a co za tym idzie, modyfikacjom uległy stereotypy i zasady, jakimi kierujemy się w życiu. Seks na pierwszej randce, to przykład dość kontrowersyjny, który idealnie obrazuje dysonans między tym co było, a tym co jest teraz. 

Istnieje grupa współczesnych singli, dla których seks bez zobowiązań lub właśnie seks na pierwszej randce, nie stanowią większego problemu. Skoro sprawia to przyjemność obu stronom, czemu by tego nie robić? Po co zabraniać sobie czegoś, co uwielbiamy?

Staranie się o kogoś? Romantyczne podchody i nęcąca niepewność? Nie udawajmy! Dla wielu współczesnych singli sprawianie pozorów i bycie kimś, kim się nie jest, to wyłącznie strata czasu. Bądźmy spontaniczni i oryginalni, a zacofany światopogląd zostawmy na dnie szuflady – stwierdzają niezależni i nowocześni. 

Seks na pierwszej randce i jego ciemna strona

To idylliczne, "singielskie" podejście, choć ma wielu zwolenników, mimo wszystko niesie za sobą całą masę zagrożeń i negatywów. Pomijając kwestie podstawowe, takie jak wirusy przenoszone drogą płciową (a tego, czy nowo poznany partner jest w stu procentach zdrowy, nigdy nie wiemy), istnieje szereg innych wątpliwości przeciwko zakończeniu pierwszej randki pod kołdrą.

Jak stwierdzają niektórzy: "seks na pierwszej randce jest, jak zaczynanie książki od końca". Poznając się wieczorem w klubie i lądując pod kołdrą nowo poznanej ślicznotki, pomijamy momenty, w których  poznajemy drugą połówkę i rozwiązujemy skrywane przez nią tajemnice. Choć często to etapy, pełne skrajnych emocji, niepewności i rozczarowań, niesamowicie podsycają one nasze pożądanie i zostają w pamięci do końca życia. Czemu więc rezygnować z tak pięknych chwil i iść od razu na łatwiznę?

Seks na pierwszej randce, a miłość na całe życie

Zdarza się  i tak. Choć niestety nie jest to zbyt częsta sytuacja, chodzą po świecie pary, dla których wspólnie spędzona noc, kończąca pierwsze spotkanie, okazała się początkiem wyjątkowej miłości i świetnie dobranego związku. Należy jednak pamiętać, że jest to naprawdę mała liczba osób i że stanowią one wyjątek.

Stając przed wyborem "iść czy nie iść?", przede wszystkim warto pamiętać o własnych zasadach i o tym, czego naprawdę chcemy. Choć w chwilach, gdy silnie pragniemy i pożądamy, trudno o racjonalne myślenie, zastanówmy się, czy będziemy równie podekscytowani następnego dnia, gdy obudzimy się obok tej osoby.

Jeśli nie grozi nam kac moralny, a swoim czynem nie skrzywdzimy nikogo, może wspólnie spędzona noc ma szansę okazać się czymś wyjątkowym i niezapomnianym?


Komentarze (0)

Czy podoba Ci się strona?

Czy chcesz podzielić się stroną ze znajomymi?